Gałkowo 2011

Kliknij na kwadrat w lewym górnym rogu grafiki. Nie ma pułapki. Obraz rozwinie się na cały ekran. Najlepiej zakładaj okulary VR do oglądania.

Sobota, ‎9 ‎lipca ‎2011, ‏‎17:10:32     śmiertelny skok wykonany w Gałkowie. Próba pobicia rekordu Polski skoku wzwyż przez parę jeździec -koń. Powyżej jest zdjęcia na ułamek sekundy przed śmiercią klaczy.

Poniżej  to nie jest zdjęcie tylko  grafika zawierająca opowieść przeniesioną z Gałkowa do Oliwy. Dane klaczy która zginęła w 2011 roku jak i zawodniczki, którą zabrała karetka pogotowia są widoczne na tablicy wyników.   Byłem tam widziałem wszystko. Emocje pozostały do dzisiaj. Nie proponuję podejmowania takich prób, czy wyczynów. Nikomu to nie służy, a może się skończyć wypadkiem lub tragedią. Moim zdanie to już nie jest sport, chociaż jest to rywalizacja.  Dlaczego przeniosłem całe zdarzenie w inne miejsce do Parku w Gdańsku – Oliwie? Chodziło o wzmocnienie przekazu. Zdjęcia z których powstała grafika pokazały całość tragicznej sytuacji ale najbardziej zapamiętałem twarze widzów, jak na słynnym obrazie “KRZYK” Muncha –Krzyk (norw. Skrik) – obraz ekspresjonistyczny namalowany w 1893 r. przez norweskiego artystę Edvarda Muncha. Wielu krytyków sztuki uznało, że Krzyk to największe dzieło Muncha. Ich zdaniem obraz przedstawia współczesnego człowieka przeszytego bólem. 

kliknij w zdjęcie poniżej, a zobaczysz filmik z rekordu w Chile

Em 1949 o militar Alberto Lagarribel Morales bateu o record mundial de salto em altura com seu cavalo Puro Sangue Inglês chamado Huaso, o evento aconteceu no Chile e esse recorde permanece até os dias de hoje. Confira no nosso vídeo sobre curiosidades Equestres

error: Content is protected !!