dzień po

Tak mi się napisało na obczyźnie w oczekiwaniu na wynik wyborczy:
Powyborki
Teraz sie będzie działo!
Po pierwsze Serdeczne Gratulacje dla zwycięzców !!!!
Tutaj najwieksze i najszczersze podziękowania i slowa podziwu dla Donalda Tuska ktory od powrotu z Unii stał się innym czlowiekiem. Innym mam na myśli lepszym, wywazonym, wrażliwym spolecznie, małopolaryzacyjnym i bardzo pracowitym. Wzorcowo pracowitym i to co ceni się w korporacjach : focus on the goal!
UE oszlifowała nasz polityczny rodzimy diament , którego być może wczesniej w czasach KLD ( kiedy satelitowałem tamże) nie dostrzegałem. Teraz zablysnął pełnym blaskiem i uruchomił całą swoją moc do osiągnięcia celu. Walczyl 2 lata z pasją zaangażowaniem i determinacją. ( tak kiedyś sięgnął po wladze Aleksander Kwasniewski! )
Oby mu sie powiodło teraz w budowie koalicji rządowej.
Tylko on zresztą może teraz pojechać do Brukseli nie zważając na proceduralne zawijasy sądowe i prawne po zablokowany tam szmal i kick off nasz kraj do sukcesu. Niewątpliwie ojcow sukcesu bylo wielu jakknp Włodek Czażasty ktory scalił lewicę oczyszczając ja z maruderow, krzykaczy i wątpiących ( choc miałem wątpliwości czy aż tak trzeba ) – chyba to bylo niezbedne patrząc z perspektywy czasu -bravo.
Hołownia zebral żniwo żebracze ale zebrał. wszystkim tym razem zależało by nie zgubic tych 8% ( wtedy) w walce wyborczej i nawet Aleksander Kwasniewski z serca i głowy- lewicowiec namawial niezdecydowanych na 3D! )
Udalo się. Tam mądrych troche ludzi się wprawdzie zaczepilo w początkach i oni duzo dobrego zrobili z tym projektem jak Ryszard Wojtkowski, red Kobosko i Zosia Stachura etc.
Teraz 3D może odegrać ciekawą role w sejmie i rządzie stabilizując, motywując do rozwiązań rynkowych, będąc Strażnikiem Rewolucji. Nawet będąc wisrygodnym partnerem w sojuszach antyklerykalnych ( nie anty religijnych) np odzyskując ukradzione Panstwu czyli nam mienie ! ) Dobrze sie stalo ze mlodzież porzuciła konfederatów dostrzegając obłude fałsz i hipokryzje ich faszystowskich tez.
Teraz przed nami cyrk Dudy.
Ma szansę wraz z przybłędowskimi i ziobrowskimi sądami nas 2 -3 miesiące zwodzić na ruchomym moście procedur. Prawne wygibusy i tańce , akrobacja itp uniki. Jednak co to nawet 3 miesiace po tylu latach. Ferie zimowe będą pod rządami Donalda.
W miedzyczasie znajdą się taśmy Banasia.
Inne ciekawe taśmy i dokumenty pigrążające exkacyków. W ślad za filmem Sekielskuch pójdą działania śledcze.
Służby juz uwolnione z łańcuchów – uwolnią swoją makabryczna wiedzę personalno -biznesową. To będą jatki.
Sluzby zawsze oddaja swoje zasoby rządzącym. Taka ich natura i taki charakter ludzi tam dobieranych.
Oj duuużo się dowiemy. Dużo będzie się działo.
Spółki Skarbu Panstwa i Armia i służby wszelkie muszą zostać wyskrobane do poziomu dyrektorskiego bo tak głęboka infiltracja tam nastąpiła , ze nie wystarczy zwyczajowa wymiana strategów.
I tu trudno bedzie odróznic fachowców od klakierów i nepotyków więc chyba Herkules zwizytuje stajnie Morawiasza…
Donald Tusk będzie dobrym premierem i tylko on poradzi sobie z trudnymi decyzjami personalnymi. Tylko on może ogarnąć te szwadrony wygłodnialych platformersów, ktorym trudno zresztą sie dziwic ze po tak długim socjalnym ramadanie szykuja sie do skoku. To będzie bardzo trudne zapanowac nad tym pragnieniem i ostatnimi laty wprowadzonymi obyczajami:
Kraść kto może i ile sie da!
Oj trudno.
Wierzę ze te szlify unijne pomogą Tuskowi uniknąć powielania pisowskiej pragmatyki. Wierzę ze nastąpi prawdziwy okres odnowy i bez kolesiostwa.
Wierzę ze moze nawet mu sie udać zamienic obiecane 800+ na 1500 ale ulgi od podatku. Ograniczyć darmozjadów. Wszystkie ręce na poklad. Wiek emerytalny wydłużyć to koniecznisc. Brak miliona rąk do pracy to ogromny problem. Potrzebny pakiet imigracyjny. Prawdziwy a nie wawrzynkowy. Lusta zawodów z jednej strony i przywileje z drugiej. Wzory sa w Australii chocby. Oby nie we Francjii.
Gospodarka trzyma sie nadspodziewanie dobrze jak pokazuje prof Kołodko i nie powinno byc trudne ją teraz otrząsnąć z uwiędlych lisci jak koreanskie militarne czary mary i długi publiczne i morawiecko- gapowe dźwignie finansowo bagienne …
Może uda sie przywrócic prywatyzację Orlenu. 60% skarbu w tym projekcie zabija jego istotę. Ja bronie idei czebola bo Pokska ma potencjal przejmowania komercji Czech Austrii i Węgier i tak powinno byc a nie odwrotnie !
Tylko Orlen musi stać sie do tego zdolny ! A stanie się gdy skarb będzie tam kontrolne 10% i zapisane prawo ingerencji w przypadku wojny.
Przed nowym rządem takze wyprostowanie relacji z Ukrainą i to też trudny orzech. Na Ukrainie mówi sie juz nie szepcze ze oligarchowie sprywatyzowali prezydenta i on juz przestał miec wlasne zdanie… smutne to….
Czas na uzyskanie przez Polskę benefitów i kontraktów patentowych w podzięce za bezwarunkową i ogromna w skali narodów pomoc udzieloną Ukrainie i Ukraincom. Trzeba powolac e tej sprawie komisje sejmową co o ile pamietam postulowali w minionej kadencji posłowie Pawel Poncyliusz i Aleksander Pociej ale teraz trzeba dzialac zakulisowo kanałami dyplomatycznymi.
Trzeba odrodzić zdewastowaną służbę dyplomatyczną m. Takich dyplomatow jak Rostek w Sadi Arabii to na palcach jednej reki pokuczyć… resztę wytrzebiono. Trzeba nowych ambasadorów z backgroundem biznesowym do krajów gdzie jest cos do ugrania. Z talentami socjalnymi i charyzmą aby odbudowali dobre imie Pokski.
W spolkach tezeba nowych młodych wykształconych pelnych pasji spiza pokolenia Z janczarów biznesu ktorzy wykorzystaja ogromny potencjał gospodarczy i dokonaja prawdziwej prywatyzacji. W USA nie ma ani jednej firmy panstwowej. Powiedzmy ze tu nie Ameryka ale tez zasadą piwinno byc ze nie wiecej niz 10% kumulatywnie i to trzeba wpisac do konstytucji.
Życze Polsce i sobie rychłych rządów premiera Donalda Tuska, odrodzenia gospodarczego, ograniczenia pieprzonej inflacji, ktora nas zjada. Życzę nam wszystkim szansy na przywrócenie czasów gdy mogliśmy ze sobą rozmawiac o argumentach i faktach, gdy fachowcy zajmowali muejsca dla nich przeznaczone i aby zawiść znowu stała się wstydliwym uczuciem a donosicielstwo grzechem.
Katabasow pedofili wyrzucano z kościoła i zamykano w wiezieniach a złodziei i łapówkarzy piętnowano i sądzono!
By znowu sądy były sądami niezależnymi i by nasze dzieci znowu chciały mieć dzieci!!!

Zbigniew Wróbel

error: Content is protected !!