Bogusław Liberadzki

“Jest sens zwierać szeregi”. Prof. Liberadzki o wspólnej liście opozycji

– Należy rywalizować alternatywną wizją Polski w stosunku do tego, co proponuje Zjednoczona Prawica – mówił na antenie Polskiego Radia 24 eurodeputowany SLD prof. Bogusław Liberadzki, komentując zapowiedzi lidera PO ws. wspólnej listy opozycji w wyborach parlamentarnych. 

źródło:12’40Bogusław Liberadzki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Bogusław Liberadzki

Bogusław LiberadzkiFoto: PR24

Borys Budka powiedział w Polsat News, że opozycja może pokonać PiS, idąc do wyborów wspólnie. “Nikt sam nie wygra wyborów z obozem Zjednoczonej Prawicy. I to jest pewnik. Należy szukać współpracy, tego, co łączy. Mam bardzo dobre zdanie o Szymonie Hołowni, o jego determinacji, czy większości propozycji. Zresztą ugrupowanie Szymona Hołowni jest bardzo zbliżone do chociażby Polskiego Stronnictwa Ludowego, Koalicji Obywatelskiej w wielu kwestiach, w kilku się różnimy” – tłumaczył Budka. 
“Powinien się nazywać Platforma 2050”. Publicysta o ruchu Szymona Hołowni

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że wspólna lista opozycji sprawdziła się w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Wybory krajowe są zupełnie inne. Po pierwsze nie jest to jednak sprawa na już, ale za trzy lata. Po drugie ludzie oceniają również ofertę programową. Jako Lewica, która jeszcze ma przed sobą kongres zjednoczeniowy, chcielibyśmy pracować na swoje konto. Po trzecie opozycja zawsze powinna ze sobą rozmawiać i koncentrować się na krytyce rządzących. Jest sens, aby zwierać szeregi. Rywalizować można alternatywną wizją Polski w stosunku do tego, co proponuje Zjednoczona Prawica – powiedział prof. Bogusław Liberadzki. Jego zdaniem Koalicję Obywatelską, Koalicję Polską i Lewicę łączy proeuropejskość, praworządność i stosunek do praw człowieka. 

Mucha przechodzi do Hołowni

Europoseł SLD skomentował też odejście z PO Joanny Muchy. Poseł poinformowała, że dołączyła do inicjatywy Szymona Hołowni – Polska 2050. – Gratuluję Szymonowi Hołowni. Koalicja Obywatelska straciła dosyć rozpoznawalną osobę – powiedział prof. Liberadzki. POSŁUCHAJ12:40Bogusław Liberadzki gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

Dzięki dołączeniu Muchy Polska 2050 utworzy koło parlamentarne, w którego skład będą wchodzić Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i senator Jacek Bury. Szefem koła będzie Hanna Gill-Piątek.

Więcej w nagraniu.

* * *

error: Content is protected !!