Bratniak

BRATNIAK POTRZEBNY OD ZARAZ

Za takie wystąpienia dzisiaj Minister Czarnek releguje z uczelni . SKANDAL to mało powiedziane. Wystąpienie Agnieszki Łańskiej – przewodniczącej samorządu studenckiego AP. Relegowana z uczelni godzinę po jej emocjonalnym, ale wyważonym wystąpieniu w senacie uczelni nt. strajku kobiet (nagranie w linku). Wyrzucono na kilka miesięcy przed obroną mgr. To dzieje się naprawdę. I to nie gdzieś daleko tylko tu i teraz. Czy znajdzie się uczelni która przyjmie studentkę i da szansę na ukończenie studiów? Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Ordynacka to jest czas aby się sprawdzić i pomagać.

Drodzy, Czekaliśmy do dziś na reakcję naszej Uczelni w sprawie obecnie trwających protestów.Zapewne zauważyliście, że wczoraj duża ilość polskich uczelni udostępniała liczne apele, listy oświadczenia w sprawie obecnie trwających protestów. Nie zawierały one konkretnego stanowiska w sprawie, ale głównie słowa wsparcia i otuchy dla tych, którzy wychodzą na ulicę i protestują.Oczekiwaliśmy tego samego od Akademii. Na próżno… Podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu przedstawiciele Samorządu, studentów poruszyli temat pytając, czy władze uczelni zamierzają z tym cos zrobić.Przewodnicząca Samorządu Studenckiego w swoim apelu (filmik) oficjalnie poprosiła o szybką reakcję Władz.W odpowiedzi usłyszeliśmy głównie, że uczelnia powinna pozostać apolityczna i że względu na to nie wyrazi żadnego stanowiska. Według władz naszej uczelni wystarczającym ruchem było wczorajsze udostępnienie (na prośbę KRASP…) apelu, autorstwa kilku podmiotów związanych ze szkolnictwem wyższym do rządu i protestujacych (link w komentarzu).Owszem, uczelnia powinna pozostać bezstronna i apolityczna. Ale wg Statutu Akademii Pomorskiej w Słupsku, par. 7, ust. 7 jej obowiązkiem jest „ wychowywanie studentów w poczuciu odpowiedzialności za państwo polskie, tradycję narodową, umacnianie zasad demokracji i poszanowanie praw człowieka”. Wydaje nam się, że nie mówiąc nic, uczelnia tego obowiązku nie wypełnia.Pragniemy zaznaczyć, że mimo wszystko w pełni szanujemy zdanie władz AP i nie będziemy drążyć tematu. To nie tak, że odnosimy się do niego wrogo. Chcieliśmy po prostu wyjaśnić sytuację i podkreślić, że każdy pogląd na sprawę jest tak samo godny szacunku.Kochani, my nie umiemy siedzieć cicho jak mysz pod miotłą podczas gdy łamane są nasze podstawowe prawa. Jesteśmy dumni z Was i z tego, jak dzielnie walczycie i protestujecie.Apelujemy przede wszystkim o to, abyście pamiętali o swoim bezpieczeństwie! Bardzo nam zależy na tym, abyście wracali do domu cali i zdrowi.

🙂

Gdybyście potrzebowali pomocy prawnej – zapraszamy do kontaktu!Za chwilę udostępnimy również szczegóły dotyczące pomocy psychologicznej.Pamiętajcie, że my jesteśmy z Wami bez względu na wszystko. I będziemy zawsze

🥰

Do zobaczenia dziś o 17.00

⚡
❗

I pamiętajcie – Akademia jest kobietą!

Samorząd Studencki Akademii Pomorskiej w Słupsku

Agnieszka Łańska – relegowana z wystąpienie jako przewodnicząca samorządu studentów .
error: Content is protected !!