BIT_NEWS

PRZEGLĄD WYBRANYCH NEWS’ÓW ZE ŚWIATA KRYPTOWALUT. OPTYMISTYCZNE ALE NIE MOŻNA BRAĆ ZA NIE ODPOWIEDZIALNOŚCI. WYCIĄGACIE WNIOSKI NA WŁASNE RYZYKO.

Weterani Blockchain tworzą Blockcap, masową operację wydobywania bitcoinów w Ameryce Północnej

Weterani głównych firm zajmujących się infrastrukturą wydobywczą kryptowalut, w tym jednej z największych firm zajmujących się infrastrukturą blockchain w Stanach Zjednoczonych, ogłosili dziś utworzenie nowego podmiotu wydobywczego, Blockcap Inc. (“Blockcap”), który jest uważany za największego niezależnego operatora wydobycia kryptowalut w Ameryce Północnej.

Blockcap łączy aktywa pięciu istniejących wcześniej firm wydobywających bitcoiny, wykorzystując ekonomię skali w zakupie sprzętu i zarządzaniu ryzykiem energetycznym, aby ostatecznie zapewnić wyższe zyski swoim inwestorom. Blockcap obsługuje jedną z największych kolekcji mocy obliczeniowej w Ameryce Północnej, w tym wysoko wyceniane spółki publiczne. Obecna flota wydobywcza Blockcap obejmuje blisko 13 000 platform wydobywczych Bitmain S19 nowej generacji i 500 zmodernizowanych S17, z których 8 442 jest obecnie wdrażanych, a 1 426 jest w trakcie wdrażania. Obecna moc haszowania wynosi około 800 Petahashy, z prognozami sięgającymi blisko 1 Exahash przy pełnym wdrożeniu. Biorąc pod uwagę, że cała sieć wydobywcza Bitcoin obsługuje obecnie około 132 eksahashy, działanie Blockcap może stanowić około 0,75% całkowitej mocy obliczeniowej.

Blockcap wydobył 425 Bitcoinów (BTC) w Q3 2020. Notowana na giełdzie firma wydobywcza Riot Blockchain, Inc. (NASDAQ:RIOT) poinformowała, że w tym samym okresie wydobyła 222 BTC. Ostatnie zyski brutto Blockcap przewyższają również zyski innych konkurentów, w tym Hive Blockchain (OTCMKTS:HVBTF), Hut 8 Mining (OTCMKTS:HUTMF) i The Marathon Patent Group (NASDAQ:MARA). W tym samym okresie Blockcap działał na bazie dodatnich przepływów pieniężnych i przewiduje dalszy wzrost przychodów BTC w IV kwartale.

“Od zespołu, który stworzyliśmy, po nasze najnowocześniejsze układy ASIC i naszych najlepszych partnerów infrastrukturalnych, jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy dzięki Blockcap” – powiedział Peter Novak, prezes Blockcap. “Co więcej, dysponujemy zasobami i relacjami niezbędnymi do dalszego skalowania działalności wydobywczej Blockcap w sposób efektywny finansowo, aby skorzystać z szybko rozwijającego się rynku walut cyfrowych”.

W nadchodzących miesiącach Blockcap będzie starał się rozszerzyć swoją działalność, dodając więcej serwerów i przejmując inne istniejące firmy wydobywcze.

Informacje o Blockcap

Blockcap, Inc. (“Spółka” lub “Blockcap”) została założona w 2020 roku przez weteranów branży blockchain, którzy z powodzeniem ustrukturyzowali lub współtworzyli inne duże firmy technologiczne. Cały sprzęt górniczy jest obecnie przechowywany w centrach danych w Stanach Zjednoczonych. W I kwartale 2021 roku Spółka przekroczy ponad 1 Exahash mocy obliczeniowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.blockcapinc.com/.

Zobacz wersję źródłową na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20201221005664/en/

Możliwości wydobywania kryptowalut rosną, gdy Bitcoin Bonanza powoduje gwałtowny wzrost popytu, pomimo niedoborów

FinanseAktualnościMedia – czw lut 18, 2021 Treści partnerskie

Grupa FN Media przedstawia Microsmallcap.com komentarz rynkowy

Nowy Jork, NY – 18 lutego 2021 r. – Po raz pierwszy w swojej historii najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, Bitcoin (BTC), przekroczyła granicę 50 000 USD. Kryptowaluty zyskują wsparcie ze strony wszelkiego rodzaju dużych firm, od producentów samochodów, przez firmy obsługujące karty kredytowe, po duże banki. Jednak wraz ze zwiększonym popytem pojawił się nowy problem w postaci globalnego niedoboru chipów, który utrudnia wydobycie cyfrowych górników na mniejszą skalę, których wysiłki powołują te cyfrowe waluty do istnienia. Ceny kart graficznych gwałtownie rosną, co daje przewagę firmom, które z wyprzedzeniem zabezpieczyły swoją infrastrukturę do wydobywania kryptowalut, takim jak rosnąca platforma mediów społecznościowych Hello Pal International Inc. (OTC-BB:HLLPF) (CNSX:HP.CN), górnicy CleanSpark, Inc. (NASDAQ:CLSK) oraz Hut 8 Mining Corp. (OTCQX:HUTMF) (TSX:CHATA. TO), producenci sprzętu NVIDIA Corporation (NASDAQ:NVDA) oraz Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ:AMD).

Dzięki szybko rosnącej bazie użytkowników liczącej ponad 5,4 miliona użytkowników z ponad 200 krajów, twórca aplikacji Hello Pal International Inc. (CNSX:HP.CN) (OTC-BB:HLLPF) wykorzystuje swoje międzynarodowe platformy transmisje na żywo, wiadomości społecznościowe i mobilne do nauki języków do wydobywania popularnych kryptowalut Bitcoin i Ethereum.

Po zabezpieczeniu strategicznego partnerstwa z uznaną firmą wydobywającą kryptowaluty Yitang, użytkownicy platform Hello Pal mogą teraz wziąć udział w akcji wydobywczej, kupując maszyny do kopania – indywidualnie lub jako grupa, z dostępnymi również opcjami zakupu maszyn ułamkowych.

Tworząc tę ofertę, Hello Pal dał swoim użytkownikom możliwość uczestniczenia w wydobywaniu Bitcoinów i Ethereum z prostotą i wygodą.

Nowa inicjatywa wykorzystuje zalety platformy Hello Pal, które są wzmocnione przez jej główną siłę, jaką jest umożliwienie użytkownikom nawiązywania nowych znajomości w krajach na całym świecie. Z ponad 200 krajami, które zasilają jego społeczność użytkowników, Hello Pal ma przewagę, której nie ma wiele największych platform mediów społecznościowych na świecie – a mianowicie pozwolenie na działanie zarówno w Chinach, jak i poza nimi.

“Naszą intencją było, aby kryptowaluta odgrywała centralną rolę na naszej platformie, zwłaszcza biorąc pod uwagę bezgraniczny charakter kryptowalut i nasz międzynarodowy charakter” – powiedział KL Wong, założyciel i prezes Hello Pal. “Ostatnia aktywność i zainteresowanie kryptowalutami daje nam wyjątkową okazję do przedstawienia kryptowaluty naszym użytkownikom, a także do przyciągnięcia użytkowników kryptowalut na naszą platformę”.

Kupując każdą maszynę, będzie można osobiście zidentyfikować swoje urządzenia, co znacznie różni się od obecnie dostępnych usług “cloud mining”, które są już dostępne na rynku.

W miarę tworzenia wydobywanej kryptowaluty, użytkownicy, którzy wezmą udział w opcji wydobycia, każdego dnia będą widzieć swoją kryptowalutę zapisaną na swoim cyfrowym portfelu. Okazując swoją solidarność i zaufanie do programu, sam Hello Pal kupuje kilka maszyn do wydobywania bitcoinów i ethereum, które mają być przechowywane przez firmę, z planami zakupu jeszcze więcej.

 

Yitang pomoże również Hello Pal ponownie wprowadzić i zmodernizować swój cyfrowy portfel i zastrzeżoną walutę cyfrową “Palto”, zaprojektowaną do użytku w całym pakiecie aplikacji Hello Pal w celu bezgranicznego transferu wartości między użytkownikami Hello Pal na całym świecie.

 

Hello Pal niedawno ustanowił nowy rekord przychodów firmy w styczniu 2021 r. w wysokości prawie 2,8 miliona dolarów kanadyjskich. Firma ogłosiła również w pełni subskrybowaną ofertę prywatną w wysokości 1,6 miliona dolarów kanadyjskich.

 

W celu dalszego zwiększenia swoich zdolności wydobywczych Bitcoinów, CleanSpark, Inc. (NASDAQ:CLSK) wydała niedawno aktualizację ekspansji, ogłaszając, że spodziewa się mieć ponad 315 Ph/s zdolności wydobywczych Bitcoinów wdrożonych przed końcem lutego.

 

Od 10 grudnia 2020 r. nabycia modernizacji sprzętu, które są nadal dostarczane, ta ekspansja będzie oznaczać ponad 65% wzrost zdolności wydobywczych CleanSpark. Górnicy kryptowalut spodziewają się dalszego wzrostu popytu, a znaczne inwestycje są dokonywane przez duże firmy, takie jak MicroStrategyPayPalSquare, a ostatnio Tesla.

 

Nie pozostając w tyle, Hut 8 Mining Corp. (TSX:HUT. TO) (OTC:HUTMFogłosił wkrótce potem, że również dorówna rozmachowi adopcji Bitcoina z udaną instalacją pierwszej partii sprzętu górniczego zgodnie z harmonogramem.

 

Pożyczka na finansowanie sprzętu Hut 8 została wykorzystana do dodania 475 petahash na sekundę (PH/s) do zdolności wydobywczej Hut 8 Bitcoin w ciągu Q1 i Q2. Do 11 lutego udało się zainstalować 400 górników, dodając dodatkowe 35 PH do zdolności wydobywczej Hut 8.

 

Za produkcję samego sprzętu odpowiadają tacy producenci jak NVIDIA Corporation (NASDAQ:NVDA) i Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ:AMD).

 

Zdjęcia ogromnej farmy wydobywczej kryptowalut z setkami laptopów Nvidia 30XX stały się viralem z nieujawnionej lokalizacji w Chinach. Sposób, w jaki właściciele farmy nabyli tak wiele z tych laptopów, jest podejrzany, ponieważ istnieją zabezpieczenia, które zapobiegają tego rodzaju hurtowym zakupom.

 

Brakuje procesorów graficznych. Nvidia musi wprowadzić na rynek procesory graficzne z niższej półki, aby przeciwdziałać trwającemu poważnemu niedoborowi.

 

Znaczna część popytu na chipy graficzne ze strony Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ:AMDjest wynikiem wydobywania kryptowalut.

 

Teraz Advanced Micro Devices, wraz z trzema innymi dużymi amerykańskimi firmami, podpisało list do prezydenta USA, wzywając do zapewnienia “znacznych funduszy na zachęty do produkcji półprzewodników” w ramach przyszłych planów ożywienia gospodarczego i infrastruktury.

 

“Dzieje się tak głównie dlatego, że rządy naszych globalnych konkurentów oferują znaczne zachęty i subsydia w celu przyciągnięcia nowych zakładów produkujących półprzewodniki, podczas gdy Stany Zjednoczone tego nie robią” – powiedziała grupa.

 

Ponieważ Bitcoin nadal znajduje się w centrum uwagi, firmy takie jak Hello Pal są w dobrej pozycji, aby jak najlepiej wykorzystać to rosnące zainteresowanie i wykorzystać je, aby pomóc swojej rosnącej bazie użytkowników.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat Hello Pal International Inc., kliknij tutaj.

 

ZASTRZEŻENIE: Microsmallcap.com (MSC) jest źródłem Artykułu i treści przedstawionych powyżej. Odniesienia do jakiegokolwiek emitenta innego niż emitent profilowany mają na celu wyłącznie identyfikację uczestników branży i nie stanowią poparcia dla żadnego emitenta ani nie stanowią porównania z emitentem profilowanym. FN Media Group (FNM) jest zewnętrznym wydawcą i dostawcą usług rozpowszechniania wiadomości, który rozpowszechnia informacje elektroniczne za pośrednictwem wielu kanałów mediów internetowych. FNM NIE jest powiązany z MSC ani żadną firmą wymienioną w niniejszym dokumencie. Komentarze, poglądy i opinie wyrażone w niniejszym komunikacie przez MSC są wyłącznie poglądami i opiniami MSC i nie są podzielane ani w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów ani opinii FNM. Czytelnicy tego artykułu i treści zgadzają się, że nie mogą i nie będą dążyć do pociągnięcia MSC i FNM do odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne swoich czytelników lub subskrybentów. MSC i FNM oraz ich odpowiednie spółki stowarzyszone są dostawcą rozwiązań w zakresie rozpowszechniania wiadomości i marketingu finansowego i NIE są zarejestrowanymi maklerami-dealerami/analitykami/doradcami inwestycyjnymi, nie posiadają licencji inwestycyjnych i NIE mogą sprzedawać, oferować sprzedaży ani oferować kupna jakichkolwiek papierów wartościowych.

 

Artykuł i treści związane z profilowaną firmą reprezentują osobiste i subiektywne poglądy Autora (MSC) i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie bez powiadomienia. Informacje zawarte w Artykule oraz treść zostały pozyskane ze źródeł, które Autor uznaje za wiarygodne. Autor (MSC) nie zweryfikował jednak niezależnie ani w inny sposób nie zbadał wszystkich takich informacji. Żaden z Autorów, MSC, FNM ani żaden z ich podmiotów stowarzyszonych nie gwarantuje dokładności ani kompletności takich informacji. Niniejszy artykuł i treść nie stanowią i nie powinny być traktowane jako porada inwestycyjna ani jako zalecenie dotyczące jakiegokolwiek konkretnego papieru wartościowego lub sposobu działania; Czytelnicy są zdecydowanie zachęcani do rozmowy z własnym doradcą inwestycyjnym i zapoznania się ze wszystkimi dokumentami złożonymi przez profilowanego emitenta w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych i powinni zrozumieć ryzyko związane z inwestycją w papiery wartościowe profilowanego emitenta, w tym między innymi całkowitą utratę inwestycji. FNM nie otrzymał wynagrodzenia od żadnej spółki publicznej wymienionej w niniejszym dokumencie za rozpowszechnianie tego komunikatu prasowego, ale otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2500 dolarów od MSC, niestowarzyszonej strony trzeciej, za dystrybucję tego komunikatu w imieniu Hello Pal International Inc.

 

FNM NIE POSIADA AKCJI ŻADNEJ ZE SPÓŁEK WYMIENIONYCH W NINIEJSZYM KOMUNIKACIE.

 

Niniejsza informacja prasowa zawiera “oświadczenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu art. 27A Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r., z późniejszymi zmianami, oraz art. 21E Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 r., z późniejszymi zmianami, a takie oświadczenia dotyczące przyszłości są składane zgodnie z postanowieniami “bezpiecznej przystani” zawartymi w ustawie o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 r. “Stwierdzenia dotyczące przyszłości” opisują przyszłe oczekiwania, plany, wyniki lub strategie i są zazwyczaj poprzedzone słowami takimi jak “może”, “przyszłość”, “plan” lub “planowane”, “będzie” lub “powinien”, “oczekiwany”, “przewiduje”, “projekt”, “docelowo” lub “przewidywany”. Ostrzega się, że takie stwierdzenia są obarczone wieloma rodzajami ryzyka i niepewności, które mogą spowodować, że przyszłe okoliczności, zdarzenia lub wyniki będą się znacznie różnić od przewidywanych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości, w tym ryzyko, że rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od przewidywanych w stwierdzeniach dotyczących przyszłości w wyniku różnych czynników, a także inne rodzaje ryzyka określone w raporcie rocznym spółki na formularzu 10-K lub 10-KSB i innych dokumentach przez taką firmę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Należy wziąć pod uwagę te czynniki przy ocenie stwierdzeń dotyczących przyszłości zawartych w niniejszym dokumencie i nie polegać nadmiernie na takich stwierdzeniach. Stwierdzenia dotyczące przyszłości zawarte w niniejszym komunikacie są aktualne na dzień jego publikacji, a MSC i FNM nie zobowiązują się do ich aktualizacji.

Kontakt dla mediów:
FN Media Group, LLC
info@financialnews.com

Górnicy kryptowalut odnoszą sukcesy, przechodząc na działalność zrównoważoną środowiskowo

BayStreet.ca – wt 10 maja 2022 Treści partnerskie

USA News Group – Grupa wybitnych byków Bitcoina (BTC), w tym Jack Dorsey, Tom Lee i Michael Saylor, jest współautorami listu obalającego do EPA po tym, jak dwa tuziny ustawodawców Izby Reprezentantów złożyło roszczenia dotyczące wpływu kryptowaluty na środowisko. W zeszłym roku Chiny zakazały wydobywania kryptowalut, zmuszając kilka operacji do przeniesienia się do różnych regionów, z których każda ma metody mające na celu utrzymanie ich wpływu na środowisko na niskim poziomie. Do najbardziej znanych działających obecnie górników należą Bitfarms (NASDAQ:BITF), Marathon Digital (NASDAQ:MARA), HIVE Blockchain Technologies Ltd. (NASDAQ:HIVE) (TSX. V:HIVE), Hut 8 Mining Corp. (TSX:HUT. TO) (OTC:HUTMF), z których każdy wydobywa BTC lub Ethereum (ETH), podczas gdy Hello Pal International Inc. (CNSX:HP.CN) (OTC:HLLPF) była pierwszą spółką notowaną na giełdzie, która wydobywała Litecoin (LTC) i Dogecoin (DOGE).

Po początkowym uruchomieniu wydobycia kryptowalut w Chinach przed wprowadzeniem zakazu, Hello Pal International Inc. (CNSX:HP.CN) (OTC:HLLPF) z powodzeniem przeniósł swoje operacje wydobywcze LTC/DOGE do Ameryki Północnej i Australii.

Mieszczący się w nieujawnionej lokalizacji w Victorii w Australii, Hello Pal ma 100 w pełni sprawnych platform wydobywczych Bitmain Antminer L7 i górniczych LTC i DOGE. Centrum danych w Australii jest w stanie pomieścić do 20 000 platform wydobywczych, zapewniając wystarczająco dużo miejsca dla Hello Pal, aby rozszerzyć swoje możliwości wydobywania kryptowalut na miejscu.

Model L7 ma hashrate 9500 MH/s, czyli 19 razy mocniejszy niż w poprzednim modelu L3+. Zużywają znacznie mniej energii i mają wskaźnik stabilności na poziomie 98% w porównaniu z poprzednim wskaźnikiem stabilności wynoszącym 70%, co znacznie poprawia ogólne marże zysku.

Hello Pal jest dostawcą szybko rozwijających się międzynarodowych transmisji na żywo, nauki języków i platformy społecznościowo-kryptograficznej, a ostatnio uruchomił dwie nowe aplikacje: DogeChat i DoggeChat.

Nowe aplikacje łączą w sobie atrakcyjność transmisji wideo na żywo, transakcji kryptowalutowych i interakcji na czacie VIP 1 na 1.

DoggeChat zostanie uruchomiony jako pierwszy z płatnościami dokonywanymi w walutach fiducjarnych za pośrednictwem Apple Pay i Google Pay, podczas gdy w DogeChat płatności będą dokonywane w DOGE i innych kryptowalutach.

“Oczekujemy, że te aplikacje będą bardzo synergiczne z naszymi obecnymi operacjami transmisji na żywo i wydobywania kryptowalut” – powiedział KL Wong, założyciel i prezes Hello Pal. “Nie tylko wprowadzą one do naszego istniejącego ekosystemu nowych użytkowników z różnych rynków, ale także pozwolą nam rozpocząć realizację naszego celu, jakim jest rozpowszechnienie korzystania z kryptowalut na świecie, zaczynając od naszych użytkowników”.

Globalna firma zajmująca się samodzielnym wydobywaniem bitcoinów, Bitfarms (NASDAQ:BITF), prowadzi pionowo zintegrowane operacje wydobywcze w Quebecu, Kanadzie, stanie Waszyngton i Paragwaju. Każdy obiekt jest w ponad 99% zasilany przyjazną dla środowiska energią wodną i zabezpieczony długoterminowymi umowami energetycznymi.

W swojej ostatniej aktualizacji produkcji i wydobycia Bitfarms stwierdził, że wydobył 405 Bitcoinów za średnio 13,5 BTC dziennie – co w chwili pisania tego tekstu jest warte ~509 000 USD.

Firma otrzymała duży impuls po rozpoczęciu produkcji w zakładzie Leger w mieście Sherbrooke w prowincji Québec, zwiększając całkowitą liczbę gospodarstw rolnych do dziewięciu i zwiększając moc operacyjną o 16 megawatów (MW) z planowanej łącznej mocy 30 MW, do całkowitej mocy elektrycznej 137 MW.

“Na początku kwietnia przekroczyliśmy nasz cel 3 eksahash na sekundę (EH/s) wraz z rozpoczęciem produkcji na naszej farmie Leger, naszym dziewiątym zakładzie” – powiedział Emiliano Grodzki, dyrektor generalny Bitfarms. “Ta dynamika utrzymywała się przez cały miesiąc, a nowe instalacje górnicze spowodowały, że nasz hashrate osiągnął ponad 3,3 EH/s na koniec miesiąca, co oznacza wzrost o 22% z 2,7 EH/s na koniec marca. Ta przyrostowa zdolność produkcyjna pomogła zwiększyć naszą średnią dzienną produkcję w kwietniu do 13,5 BTC/dzień, co oznacza wzrost o 15% z 11,7 BTC/dzień w marcu, i z dumą mogę powiedzieć, że zakończyliśmy kwiecień z wynikiem ponad 14 BTC/dzień”.

Marathon Digital (NASDAQ:MARA) kontynuuje prace nad przeniesieniem swoich górników bitcoinów z zakładu w Montanie do nowych lokalizacji z bardziej zrównoważonymi i nieemitującymi dwutlenku węgla źródłami energii. Nastąpiło to po tym, jak firma Marathon ogłosiła w 2021 r., że jej działalność wydobywcza będzie w 100% neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do końca 2022 r.

Firma Marathon zobowiązała się, że do końca 2022 roku nasza działalność wydobywcza będzie w 100% neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla” – powiedział Fred Thiel, prezes i dyrektor generalny firmy Marathon. “Biorąc pod uwagę, że większość naszej floty ma już zostać wdrożona w obiektach energii odnawialnej, a wdrożenia są obecnie w toku, uważamy, że jest to odpowiedni czas, aby odejść od wytwarzania energii z paliw kopalnych i przejść na bardziej zrównoważone źródła energii”.

Aby osiągnąć ten cel i oprzeć się na swojej obecnej strategii, Marathon zamierza przenieść swoich górników BTC z zakładu w Montanie, który obecnie czerpie energię z elektrowni węglowej, do nowych lokalizacji z bardziej zrównoważonymi źródłami energii. Oczekuje się, że przejście zostanie zakończone w 3 kwartale 2022 r., etapami, aby zminimalizować przestoje i jest obecnie.

W marcu firma HIVE Blockchain Technologies Ltd. (NASDAQ:HIVE) (TSX. V:HIVE) ogłosił własne dane dotyczące produkcji i wydobycia, produkując 278,6 BTC i 2 459 Ethereum (ETH) w ciągu miesiąca, średnio ~9 BTC dziennie i ~79,3 ETH dziennie, co daje łączną wartość równowartości BTC wynoszącą 14,4 BTC, czyli około 542 000 USD dziennie.

“Z przyjemnością informujemy, że HIVE kontynuuje swoją niezwykle silną dynamikę w rozszerzaniu naszej mocy haszowania, w szczególności nasza moc obliczeniowa wydobycia Ethereum wzrosła w tym miesiącu o 33%” – powiedział Frank Holmes, prezes wykonawczy HIVE. “Nasza moc haszowania Bitcoina wzrosła w marcu, a na koniec miesiąca kalendarzowego nasz hashrate wynosił 2,0 Exahash, co przełożyło się na 6% wzrost wydobycia BTC w ujęciu miesięcznym, podczas gdy ceny BTC uległy korekcie”.

Innym wybitnym północnoamerykańskim górnikiem aktywów cyfrowych jest Hut 8 Mining Corp. (TSX:HUT. TO) (OTC:HUTMF), który w marcu poinformował, że wygenerował 345 BTC – średnio 11,13 BTC, czyli około 420 000 USD dziennie.

Na początku maja firma Hut 8 ogłosiła, że zawarła umowę na zakup wszystkich 960 maszyn Whatsminer M31S+ od swojego klienta hostingowego TAAL. Po sfinalizowaniu przejęcia, działalność Hut 8 we wszystkich lokalizacjach wydobywczych będzie w 100% przeznaczona do samodzielnego wydobycia.

“Przyrostowa pojemność zapewni natychmiastowe korzyści w zakresie hashrate’u, ponieważ koparki ASIC są już na miejscu, zainstalowane i haszują” – powiedział Jaime Leverton, dyrektor generalny Hut 8. “W ciągu ostatnich 18 miesięcy realizowaliśmy strategię, która jest wyjątkowa w naszej grupie rówieśniczej: oprócz wydobywania aktywów cyfrowych, wspieramy klientów wysokowydajnymi obliczeniami, hostingiem w chmurze i usługami kolokacji w naszych pięciu kanadyjskich centrach danych, aby mogli odnieść sukces w rozwijających się branżach Blockchain i Web 3.0”.

Źródło artykułu: https://usanewsgroup.com/2020/11/16/live-streaming-is-taking-the-market-by-storm/

ZRZECZENIE SIĘ: Nic w tej publikacji nie powinno być traktowane jako spersonalizowana porada finansowa. Nie posiadamy licencji na mocy przepisów dotyczących papierów wartościowych, aby zająć się Twoją szczególną sytuacją finansową. Żadna korespondencja naszych pracowników z Państwem nie powinna być traktowana jako spersonalizowana porada finansowa. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej skonsultuj się z licencjonowanym doradcą finansowym. Jest to płatna reklama i nie stanowi oferty ani rekomendacji kupna lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych. Nie posiadamy licencji inwestycyjnych, a zatem nie posiadamy licencji ani kwalifikacji do świadczenia usług doradztwa inwestycyjnego. Treść tego raportu lub wiadomości e-mail nie jest udostępniana żadnej osobie w celu uwzględnienia jej indywidualnej sytuacji. USA News Group jest spółką zależną należącą w całości do Market IQ Media Group, Inc. (“MIQ”). MIQ otrzymał opłatę za reklamę i media cyfrowe Hello Pal International Inc. bezpośrednio od firmy. Mogą istnieć osoby trzecie, które mogą posiadać akcje Hello Pal International Inc. i mogą upłynnić swoje akcje, co może mieć negatywny wpływ na cenę akcji. Wynagrodzenie to stanowi konflikt interesów, jeśli chodzi o naszą zdolność do zachowania obiektywizmu w naszej komunikacji dotyczącej profilowanej firmy. Ze względu na ten konflikt zdecydowanie zachęca się osoby fizyczne, aby nie korzystały z tej publikacji jako podstawy do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Właściciel/operator MIQ posiada akcje Hello Pal International Inc., które zostały nabyte w ramach oferty prywatnej. MIQ zastrzega sobie prawo do kupna i sprzedaży oraz będzie kupować i sprzedawać akcje Hello Pal International Inc. w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Oczekujemy również dalszego wynagrodzenia w związku z trwającymi wysiłkami w zakresie mediów cyfrowych w celu zwiększenia widoczności firmy, nie będziemy o tym informować, ale niech niniejsze zastrzeżenie będzie służyć jako powiadomienie, że wszystkie materiały rozpowszechniane przez MIQ zostały zatwierdzone przez wyżej wymienioną firmę; Jest to płatna reklama, a my posiadamy akcje wspomnianej spółki, które sprzedamy, a także zastrzegamy sobie prawo do zakupu akcji spółki na otwartym rynku lub w drodze dalszych ofert prywatnych i/lub instrumentów inwestycyjnych.

Chociaż wszystkie informacje są uważane za wiarygodne, nie gwarantujemy ich dokładności. Osoby fizyczne powinny założyć, że wszystkie informacje zawarte w naszym newsletterze nie są wiarygodne, chyba że zostaną zweryfikowane przez ich własne, niezależne badania. Ponadto, ponieważ zdarzenia i okoliczności często nie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami, prawdopodobnie wystąpią różnice między wszelkimi przewidywaniami a rzeczywistymi wynikami. Zawsze skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą inwestycyjnym przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Bądź bardzo ostrożny, inwestowanie w papiery wartościowe wiąże się z wysokim stopniem ryzyka; Prawdopodobnie możesz stracić część lub całość inwestycji.

 

 

Kryptowaluty przeżywają swój złoty okres. W pierwszych miesiącach pandemii traktowane były niemal na równie ze złotem, czy dolarem, czyli jako bezpieczna przystań. W ostatnich tygodniach furorę robi najbardziej popularna z kryptowalut, czyli bitcoin, który osiągnął niemal magiczną granicę 50 tys. dolarów za sztukę. Wczoraj rajd kursu wyhamował, ale trwał on od drugiej połowy grudnia 2020 r. Największy wzrost cyfrowa moneta notowała 8 lutego, gdy rynkiem wstrząsnęła wiadomość o tym, że Tesla zainwestowała w kryptowalutę aż 1,5 mld dolarów i zamierza akceptować wykonane za jej pomocą płatności.

Kopanie bitcoina ma swój koszt

Wykonywanie złożonych operacji obliczeniowych, które potocznie nazywa się „kopaniem kryptowalut”, wymaga jednak ogromnych nakładów energii. Wykonywane jest to bowiem dzięki połączonym ze sobą kartom graficznych, które pierwotnie tworzone były z myślą o graczach, ale rynek szybko odczuł ich braki. Zainteresowali się nimi bowiem bitcoinowi górnicy.

Jak wynika z danych Uniwersytetu w Cambridge obliczenia związane z tworzeniem bitcoinów zużywa 121,36 TWh rocznie. Brzmi abstrakcyjnie? To dodajmy kontekst. Jest to takie samo zapotrzebowanie co cała Argentyna, czy Holandia i… niewiele mnie, niż Polska. Problem w tym, że nie wszystkie kraje, które się w tym specjalizują, robią to w taki sposób, jak Islandia. Tam używa się w tym celu energię ze źródeł odnawialnych i nie ma konieczności wykorzystywania jej do chłodzenia. W wielu krajach jest to „brudna energia”.

Tesla inwestuje 1,5 mld dolarów w bitcoina i zapowiada przyjmowanie płatności w kryptowalucie

Dodano: 8 lutego 2021,  14:19

Tesla kupi bitcoiny za 1,5 miliarda dolarów. Firma zamierza także akceptować płatności w krytowalucie.

Tesla poinformowała właśnie, że zamierza zainwestować 1,5 mld dolarów w bitcoina. Najdroższy koncern motoryzacyjny świata zamierza także akceptować płatności w najpopularniejszej kryptowalucie. Oznacza to, że już Tesla stanie się pierwszą, tak dużą firmą z branży, która zacznie przyjmować płatności za samochody w formie kryptowaluty.

Tesla kupuje bitcoiny. Rynki reagują

Na wieść o niespodziewanym ruchu Tesli błyskawicznie zareagowali inwestorzy. Niewielkie poruszenie widać na akcjach spółki Elona Muska, która rośnie o 2,24 proc. Prawdziwa rewolucja dzieje się na kursie bitcoina. Momentalnie skoczył on do ponad 43 tys. dolarów za sztukę, co stanowi rekord wszechczasów.

Największe wrażenie na inwestorach zrobił nie sam zakup kryptowaluty, ale informacja, że w przyszłości firma może zacząć akceptować bitcoina, jako formę płatności za swoje samochody elektryczne i inne produkty. W komunikacie przyznano, że na razie wymaga do przeprowadzenia dogłębnych analiz prawnych. Ale wprowadzenia takiego rozwiązania można się spodziewać w „najbliższej przyszłości”.

 Z roku na rok rynek kryptowalut rośnie, a wartość Bitcoina kontynuuje swoją barwną podróż. Wielu inwestorów i ekspertów próbuje odgadnąć, ile będzie kosztować jeden Bitcoin w 2024. Przewidywania te stanowią interesujący wgląd w potencjalny kierunek przyszłości kryptowaluty oraz czynniki, które mogą wpłynąć na jej wartość. Czy to regulacje, adopcja ze strony inwestorów instytucjonalnych, czy rosnące zastosowania technologii blockchain – wszystko to może mieć swoje przełożenie na przyszłą cenę Bitcoina. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co eksperci mają do powiedzenia na ten temat oraz jakie czynniki mogą wpływać na wartość najpopularniejszej kryptowaluty świata.

Przewidywania dotyczące wartości Bitcoina w 2024 roku

Oczywiście, każdy inwestor zastanawia się, ile kosztuje jeden Bitcoin 2024 roku. Niestety, nie istnieje jedna, konkretna odpowiedź na to pytanie, ponieważ różnorodność analiz, prognoz i opinii ekspertów jest ogromna. Warto jednak przeanalizować te prognozy i podjąć próbę zrozumienia, na jakich podstawach są budowane.

Zagadnienie zmienności rynku kryptowalut

Jednym z głównych problemów, które należy uwzględnić podczas analizowania przyszłych wartości kryptowalut, jest ich zmienność. Rynek krytpowalut zdecydowanie nie jest statyczny, a wartość Bitcoina może szybko wzrosnąć, ale też spadać w równie krótkim czasie. To oznacza, że prognozowanie cen na tak odległą przyszłość, jak 2024 rok, jest trudne i ryzykowne.

Czynniki wpływające na wartość Bitcoina

Głównymi czynnikami wpływającymi na wartość Bitcoina są: regulacjeadopcja ze strony inwestorów instytucjonalnychrosnące zastosowania technologii blockchain oraz sentymenent rynkowy.

Regulacje mają ogromne znaczenie, ponieważ mogą wpłynąć na dostępność, bezpieczeństwo oraz ogólną legalność obrotu kryptowalutami. Jeśli rządy na świecie nałożą surowe restrykcje na Bitcoin, może to spowodować spadek jego wartości.

Adopcja ze strony inwestorów instytucjonalnych na pewno wpłynie pozytywnie na cenę Bitcoina. Jeśli jednak nie uda się przekonać większej ilości instytucji do inwestowania w kryptowaluty, ich wartość może nie wzrosnąć tak dynamicznie.

Technologia blockchain zyskuje coraz więcej zastosowań, co może przyczynić się do wzrostu wartości Bitcoina. Niekoniecznie jednak musi to oznaczać, że zainteresowanie Bitcoinem wzrośnie na tyle, żeby jego wartość była znacznie wyższa niż obecna.

Ostatni z wymienionych czynników, czyli sentyment rynkowy, również ma wpływ na wartość Bitcoina. Jeżeli inwestorzy mają dobre przeczucia co do krytpowalut, ich wartość będzie rosnąć. W przeciwnym razie, wartość może spadać.

Co mówią ekspertyzy?

Wskaźnikiem przyszłej wartości Bitcoina mogą być prognozy ekspertów. Niektórzy przewidują, że Bitcoin osiągnie wartość nawet do 100 000 dolarów w 2024 roku, podczas gdy inni twierdzą, że jego wartość będzie porównywalna z obecną, czyli około 50 000 dolarów.

Warto jednak pamiętać, że prognozy te są również niepewne i zmieniają się w miarę jak rynek się rozwija.

Podsumowanie

Odgadywanie, ile kosztuje jeden Bitcoin 2024 roku, jest trudne i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od ww. czynników, jak również od działań dużych inwestorów. Analiza prognoz ekspertów może dawać pewien obraz na przyszłość, ale zawsze warto pamiętać, że opinie są zróżnicowane i rynek kryptowalut zdecydowanie potrafi zaskakiwać swoimi wahnięciami.

Przyszłość wartości Bitcoina – co czeka nas w 2024 roku?

Gdy zastanawiamy się nad tym, ile kosztuje jeden Bitcoin 2024, warto mieć na uwadze kilka czynników wpływających na jego wartość, takich jak zmienność rynku kryptowalut, regulacje, adopcja ze strony inwestorów instytucjonalnych, technologia blockchain oraz sentyment rynkowy.

Zmienność rynku kryptowalut sprawia, że prognozy na 2024 rok są trudne i ryzykowne. Wartości mogą szybko wzrosnąć lub spaść w zależności od aktualnych okoliczności. Regulacje natomiast decydują o legalności obrotu kryptowalutami, a adopcja ze strony inwestorów instytucjonalnych wpłynie pozytywnie na wartość Bitcoina, o ile zostanie przekonane więcej instytucji do inwestowania w kryptowaluty.

Dodatkowo, rosnąca liczba zastosowań technologii blockchain wpływa na wartość Bitcoina, jednak niekoniecznie przekłada się to na znaczny wzrost jego wartości. Sentyment rynkowy, w związku z dobrymi przeczuciami inwestorów co do kryptowalut, także wpływa na ile kosztuje jeden Bitcoin 2024.

Prognozy ekspertów są różne – niektórzy twierdzą, że do roku 2024 Bitcoin może osiągnąć wartość nawet 100 000 dolarów, podczas gdy inni przewidują wartość porównywalną z obecną, czyli około 50 000 dolarów. Ważne jest jednak śledzenie sytuacji rynkowej oraz działań dużych inwestorów, ponieważ świat kryptowalut potrafi niespodziewanie zaskakiwać swoimi zmianami wartości.

 

Analiza Techniczna

Analiza techniczna to przydatne narzędzie do przewidywania trendów na wykresie. Jednak ostatnio wiele osób zaczęło handlować przy pomocy botów, które mają zaprogramowane koncepcje analizy technicznej. Poniżej znajduje się zautomatyzowany raport pokazujący, gdzie rynek się rozwija i w jakim kierunku może podążać w różnych odstępach czasu w przyszłości. Chociaż jest to prognoza ceny Bitcoin oparta na danych technicznych, przeprowadź własne badania i handluj w oparciu o własną wiedzę i umiejętności.

4 Godziny

1 Dzień

1 Tydzień

Średnia Ruchoma

  1. W czterogodzinnym przedziale czasowym Bitcoin jest obecnie w trendzie spadkowym, a 50-dniowa średnia krocząca ma obecnie tendencję spadkową.
  2. 200-dniowa średnia krocząca Bitcoin wzrasta i robi to od 8.04.2024, co oznacza, że trend jest silny.

Indeks Siły Względnej

  1. Obecnie RSI znajduje się w strefie neutralnej 30-70, co wskazuje, że cena jest w trendzie neutralnym, a cena jest w stanie utrzymać RSI w tym stanie przez jakiś czas.

Prognoza ceny Bitcoin dnia (BTC) Na dziś, jutro, w tym tygodniu i na następne 30 dni

Na podstawie prognozy cenowej na Bitcoin przewiduje się wzrost wartości BTC o 5%, potencjalnie osiągając $ 67,369.69 do jutra.

Rok Cena
Apr 13, 2024 $ 67,360.68
Apr 14, 2024 $ 67,369.69
Apr 20, 2024 $ 67,423.74
May 13, 2024 $ 67,631.35

Bitcoin ( BTC ) Prognoza cen 2030

Zgodnie z wprowadzonymi przez Ciebie prognozami cenowymi dla Bitcoin wartość BTC może wzrosnąć o +5% i osiągnąć $ 90,269.76 w 2030.Zgodnie z oceną większości, obecne nastroje są bycze.

Rok Cena
2024 $ 67,360.68
2025 $ 70,728.72
2026 $ 74,265.15
2027 $ 77,978.41
2030 $ 90,269.76

Aktualna Cena BTC

$ 67,360.68

-4.6%

(24h)

Aktualna cena Bitcoin wynosi dzisiaj $ 67,360.68 za (BTC / USD) przy obecnej kapitalizacji rynkowej $ 1,325.74B USD. 24-godzinny wolumen obrotu wynosi $ 48.08B USD. Kurs BTC do USD jest aktualizowany w czasie rzeczywistym. Bitcoin jest -4.6% w ciągu ostatnich 24 godzin. W obiegu znajduje się 19.68M.

Chcesz śledzić ceny monet? Odwiedź nasz katalog cen monet, aby dodać je do zakładek.

Dowiedz się Więcej

O Bitcoinie (BTC)

Bitcoin jest jedną z najbardziej popularnych kryptowalut na rynku. Po raz pierwszy wprowadzony w 2009 przez Satoshiego Nakamoto, Bitcoin utrzymał pozycję lidera na rynku kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Bitcoin utorował drogę dla wielu istniejących na rynku altcoinów i wyznaczył przełomowy moment dla cyfrowych rozwiązań płatniczych.

Jako pierwsza na świecie kryptowaluta Bitcoin ma za sobą długą drogę pod względem wartości. Nie trzeba jednak kupować całego bitcoina, ponieważ bitcoiny można dzielić na małe jednostki o nazwie satoshi, nazwane na cześć twórcy. Pojedyncza jednostka satoshi odpowiada 0,00000001 bitcoina.

Nie ma fizycznego tokena BTC, więc na bitcoina można patrzeć jak na pieniądz cyfrowy. Transakcje w bitcoinami są w pełni przejrzyste i nie podlegają cenzurze. Można z łatwością wysłać pieniądze do dowolnej osoby na świecie. Jest to system finansowy zabezpieczony przez tysiące komputerów, tzw. węzłów, na całym świecie, a nie przez jeden bank centralny lub rząd – stąd termin „decentralizacja”.

Aktualizacje Bitcoina

Ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany i utrzymywany przez społeczność, wiele jego ulepszeń ma postać wniosków formalnych zwanych wnioskami o ulepszenie Bitcoina lub BIP (Bitcoin Improvement Proposal). Dzięki temu oprogramowanie na bieżąco podlega aktualizacjom, które wychodzą naprzeciw potrzebom społeczności. Poprawkę BIP może zgłosić każdy, a społeczność wspólnie ją odrzuca lub zatwierdza. Jedną z głównych aktualizacji protokołu konsensusu Bitcoina jest aktualizacja SegWit, zaproponowana w poprawce BIP 141, która ma ułatwić skalowanie bitcoina, aby był w stanie obsłużyć większą liczbę transakcji i zaspokoić rosnący popyt. Takie poprawki BIP zmieniają zasady konsensusu Bitcoina, co prowadzi do rozwidleń, czyli tzw. forków.

Rozwidlenia Bitcoina

Rozwidlenia to punkty, w których dochodzi do skopiowania i zmiany oprogramowania, w wyniku czego powstają dwa łańcuchy, które mają wspólny łańcuch pierwotny. Istnieją dwa rodzaje rozwidleń – miękkie i twarde (soft fork i hard fork). Rozwidlenia miękkie to ulepszenia, które nadal umożliwiają interakcję węzłów nieulepszonych z węzłami ulepszonymi. Rozwidlenia miękkie to ulepszenia, które nie pozwalają węzłom nieulepszonym na interakcję z ulepszonymi. Przykładem twardego rozwidlenia Bitcoina jest Bitcoin Cash.

Ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany, nie podlega inflacji ani żadnej polityce pieniężnej tworzonej przez banki centralne lub rządy. Wręcz przeciwnie: zawsze będzie tylko 21 milionów BTC.

Powszechne mity na temat bitcoina 

Bitcoin to tylko faza przejściowa.

Bitcoin i technologia blockchain to rozwiązania rzeczywistych problemów wdrożone po to, aby pomóc ludziom nie posiadającym konta bankowego, aby walczyć z fałszerstwami i usprawniać transakcje transgraniczne – a to tylko kilka zastosowań. Nawet jeżeli pominiemy funkcję bitcoina jako aktywa spekulacyjnego lub magazynu wartości, prawdopodobnie i tak przetrwa, a następnie zrewolucjonizuje wiele sektorów.

Bitcoiny można kopiować i wklejać, co ułatwia ich podrabianie.

Nie, dzięki protokołowi Bitcoin, Twój bitcoin nie może zostać skopiowany. Wyraz „krypto” w słowie „kryptowaluta” pochodzi od słowa „kryptografia”, które oznacza technikę umożliwiającą bezpieczną komunikację, co oznacza, że bitcoina nie da się sfałszować – w przeciwieństwie do waluty fiat. Tak naprawdę Bitcoin rozwiązuje problem podwójnego wydatkowania, czyli luki w tradycyjnej gotówce cyfrowej, która umożliwia użytkownikowi wydanie tej samej kwoty dwukrotnie.

Bitcoin jest szkodliwy dla środowiska.

Znaczący procent wydobycia bitcoina odbywa się przy użyciu energii odnawialnej (wiatrowej, słonecznej, wodnej itp.) zamiast tradycyjnych źródeł energii, które są szkodliwe dla środowiska.

Jaki Wpływ Na Cenę Bitcoina Ma Halving? 

Halving bitcoina ma miejsce mniej więcej co cztery lata i nagrody przyznawane górnikom bitcoina za wydobycie bloków zmniejszają się o połowę. Halving został wbudowany w protokół bitcoina, aby utrzymać jego wartość jako waluty deflacyjnej. Poprzez zmniejszenie ilości nowych bitcoinów protokół ma zapobiegać dewaluacji bitcoina z biegiem czasu, co często zdarza się w przypadku walut inflacyjnych.

Historycznie rzecz biorąc, cena bitcoina ma tendencję wzrostową w miesiącach poprzedzających halving, ponieważ inwestorzy i traderzy przewidują szok podażowy. Po halvingu cena może nadal rosnąć, jeżeli popyt pozostaje silny i przewyższa zmniejszoną podaż. Inne czynniki, takie jak nastroje rynkowe, rozwój wypadków związanych z regulacjami oraz wydarzenia na świecie również mogą mieć wpływ na cenę bitcoina. Obserwuj nasze Odliczanie do Halvingu Bitcoina, aby dowiedzieć się na czym polega halving bitcoina.

 

error: Content is protected !!